Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


Sazka, a. s.

 

Řešení: Kompletní dodávka reklamních a informačních systémů Barco pro Sazka Arenu.

Realizace: březen 2004

Dodavatel: Nowatron Elektronik, spol. s r. o.

 

Vybavení: Čtyřstranný centrální displej LED I12; scoreboard a časomíra na všechny druhy sportů LED I12; reklamní displej LED S22 (310 metrů); 210 reklamních a informačních 40" displejů;  200 plnobarevných schodových displejů; 28 LED displejů nad pokladny; centrální řídicí systém pro koordinaci a ovládání všech zobrazovacích zařízení.

Forma dodávky:  Kompletní instalace Barco a Nowatron Elektronik, spol. s r. o.

 

Popis dodaných reklamních a informačních systémů Barco:

 

Centrální displej (kostka)

Výrobky označené logem renomovaného výrobce BARCO ve víceúčelové aréně opravdu nepřehlédnete. Na první pohled vás zaujme obrovský čtyřstranný centrální displej, který je umístěn pod střešní konstrukcí přímo ve středu haly. V závislosti na druhu akce pořádané v hale lze upravit pozici (výšku) displeje. Centrální displej (kostka) je tvořen čtyřmi velkoplošnými obrazovkami na principu LED diod o rozteči 12 mm (bližší informace o technologii najdete na  www.media.barco.com). Tato špičková technologie zaručuje divákům dokonalý a brilantně čitelný obraz z jakéhokoliv místa v hale. Na každou velkoplošnou obrazovku (5,8 m x 4 m) navazuje menší obrazovka (5,8 m x 1,8 m), na níž se zobrazuje scoreboard a časomíra. Toto unikátní řešení umožňuje naprogramování scoreboardů pro všechny druhy sportů nebo i menší obrazovku využít pro zobrazení videa. Celková plocha centrálního displeje tak činí téměř 136 m2.

 

Displej po obvodu haly

Obvod hlediště lemuje reklamní a informační displej na principu LED diod o rozteči 22 mm. Jeho celková délka dosahuje 310 metrů. Plnobarevný displej umožňuje zobrazit jakýkoliv zdroj signálu z počítače nebo videa.

 

Schodišťové displeje

Čelní strany schodů na hlavních tribunách jsou osazeny plnobarevnými LED displeji. Lze na  nich zobrazovat různé grafické symboly či texty. Tento prvek působí velmi efektně při vytváření dynamické atmosféry v hledišti. Při koordinované spolupráci s ostatními částmi systému (kostkou a displejem po obvodu haly) dokáže znásobit zážitek diváka.

 

Plasmové displeje

Pozornosti návštěvníků SAZKA ARENY neunikne 210 reklamních a informačních 42“ displejů umístěných ve všech prostorách arény. Diváci tak nepřijdou o žádnou důležitou informaci nebo zajímavý záběr, ať už se nacházejí na tribunách, v některé z restaurací, ve vestibulu či na chodbách.

 

Řádkové LED displeje

Nad pokladnami je umístěno 28 řádkových displejů, které jsou nedílnou součástí komplexního informačního systému.

 

Řídicí pracoviště

Součástí halové režie je řídicí pracoviště celého reklamního a informačního systému. Z jednoho místa lze ovládat a koordinovat všechny komponenty systému. Zajišťuje se tím aktuálnost zobrazovaných informací, která přispívá k dokonalé informovanosti návštěvníka a k zintenzivnění jeho zážitků při návštěvě haly, ale také spolupracuje s bezpečnostním systémem haly.

 

Výběr dle roků