Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


The Vision Care Institute

Řešení: vybavení unikátního moderního vzdělávacího centra
Realizace: leden 2006
Dodavatel: AV MEDIA, a.s.

Zcela unikátní využití prezentační a konferenční techniky pro vnitrofiremní školení a konference. Tak se dá v několika slovech shrnout ojedinělé moderní centrum The Vision Care InstituteTM společnosti Johnson&Johnson pro profesní vzdělávání odborníků - kontaktologů, které vzniklo na přelomu roku v Praze.
 

 
ŘEŠENÍ:
V šesti školicích místnostech centra jsou pomocí speciálních přístrojů demonstrovány nové poznatky z oboru. Prostřednictvím přístrojů je zvětšené lidské oko pacienta zobrazeno a digitalizováno. Poté je možné z vyšetřovny posílat obrázek oka v elektronické podobě z přístroje do hlavního konferenčního sálu, kde sedí účastníci školení. Ti díky konferenčnímu systému se zabudovanými mikrofony ve stole mohou komunikovat s vyšetřujícím. Jeho řeč je naopak snímána ze stropního mikrofonu instalovaného v místnosti. Celkový obrázek dění je zajišťován pomocí dálkově ovládaných kamer na stropě jednotlivých školicích místností.
 

Konferenční sál může fungovat také zcela samostatně. Kvůli mezinárodnímu obsazení je konferenční diskusní systém doplněn o tlumočení s možností překladu až do tří dalších jazyků. Navržený konferenční diskusní systém umožňuje také interaktivně získat názor jednotlivých účastníků na dané téma prostřednictvím modulu hlasování.
 
Celá konference může být navíc obohacena o videokonferenční spojení s dalšími účastníky ve světě. Na dálku se tak mohou účastnit i největší kapacity oboru, jejichž osobní přítomnost na konferenci není jinak možná. O to, aby všichni měli přehled, kdo z účastníků právě hovoří, se stará trojice kamer, které se v okamžiku aktivace mikrofonu automaticky nastaví na detail hovořící osoby.

 
 
Veškerý program je navíc zaznamenáván na hardiskové rekordéry pro případné vytvoření pozdějšího záznamu z akce. O špičkovou kvalitu ozvučení se stará sedm reproduktorů se dvěma subwoofery s certifikací THX Ultra 2. Samozřejmě ani zde nechybí řídicí systém CUE, jehož prostřednictvím se všechna ta technika ovládá. Ovládání přes dotykový panel je tak jednoduché, že se uživatelé mohou plně soustředit na svou práci, praktickou ukázku či přednášku a nemusí vůbec přemýšlet o technických záležitostech.
 
Menší zasedací místnosti je možné zcela nezávisle využívat pro různá jednání nebo prezentace s využitím veškeré potřebné techniky vkusně integrované do místnosti. Stejně jako v hlavním sále, i zde najdeme projektor schovaný v podhledu, který se vysouvá pouze při využívání projekce. Za zmínku stojí řešení přípojných míst ve stole s možností volení vstupu přímo stiskem integrovaného tlačítka. Vše je též možné ovládat z tlačítkové klávesnice umístěné u vstupu. Menší zasedací prostory je také možné využít pro zvětšení kapacity při konferencích, kdy je možné sledovat dění v konferenčním sále díky obrazovému a zvukovému propojení.
 


Vše je dotaženo do detailu. Pohodovou atmosféru na chodbách a veřejných prostorách ve dvou patrech v průběhu akcí zajišťuje podkresová hudba s centrálou umístěnou v recepci. 100V systém ozvučení využívá dvouzónového kompaktního zařízení – zesilovače s integrovaným FM tunerem a CD přehrávačem se snadnou obsluhou.

Přestože je vzdělávací centrum nabito množstvím nejmodernějších technologií, necítíte se obklopeni pouze „studenou“ technikou. Díky vhodné integraci se stala přirozenou součástí interiérů. Neobvyklé architektonické řešení není samoúčelné, ale celou dobu bylo pamatováno na potřeby uživatele, a tak usnadňuje práci. Zaměstnanci i návštěvníci The Vision Care Institute se v nových prostorách cítí příjemně.
 

 
VYBAVENÍ:
  • videokonference
  • audiokonference
  • audiokonfereční systém Bosch DCN NG
  • datové projektory
  • projekční plátna 
  • ozvučení včetně stropních mikrofonů
  • dálkově ovládané kamery 
  • zařízení pro záznam jednání
  • řídicí systém CUE
  • Výběr dle roků