Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


Arrow InternationalŘešení: Vybavení nového závodu společnosti ARROW International ve Žďáru nad Sázavou AV technikou.
Realizace: 2006
Dodavatel: AV MEDIA, a.s.

ZADÁNÍ:
Hlavními požadavky bylo možnost zobrazení dvou nezávislých zdrojů současně, používání veškerého audiovizuálního vybavení běžnými uživateli, bez nutnosti využívání tehnické podpory společnosti, možnost připojení zdrojů obrazu z předních řad účastníků, realizace ozvučení pro hudební doprovody prezentací a současně pro mluvené slovo.

ŘEŠENÍ:
Původně plánovaná realizace zadněprojekčního systému byla v průběhu jednání s klientem nakonec změněna na sestavu pro předněprojekční řešení, přestože uspořádání sálu nebylo pro použití přední projekce optimální. Přímo proti projekčním plochám je široká stěna, která je prosklená ve stylu francouzských oken. Tuto situaci mohlo “zachránit” jedině využití nových technologií. Předněprojekční plocha DNP Supernova se ukázala na základě praktické zkoušky jako jediné přijatelné řešení. Po provedení výpočtů padla volba na dvě plochy velikosti 100” (254 cm) umístěné těsně vedle sebe, aby byl zajištěn vhodný pozorovací úhel i z krajních míst jednacího sálu. Přestože projekční plochy se speciálními optickými vlastnostmi zajišťují kvalitní obraz v širokém rozsahu osvětlení jednací místnosti, zvolili jsme jako nejvhodnější projektor Panasonic PT-D3500E, přístroj s vyšší úrovní světelného výkonu. Dostatečný světelný výkon, kvalita generovaného obrazu a technické provedení jsou na takové úrovni, že tato volba zajistí uživateli dlouhodobý bezproblémový provoz. Výzvou pro AV MEDIA jakožto integrátora bylo, jak vše uspořádat tak, aby byla ze všech míst sálu zajištěna dostatečná viditelnost. Sál totiž nemá v tomto směru ideální dispozici, je velmi široký a krátký. Současně se ukázalo, že tato ne zcela ideální dispozice bude výzvou i pro realizaci kvalitního ozvučení sálu.
V prostoru jednací místnosti se navíc očekávala přítomnost poměrně významného radiového šumu. To mohlo být problémem při předpokládaném použití bezdrátové technologie mikrofonů. Jak tuto situaci řešit? Bylo nutno počítat s vylepšenou verzí provedení bezdrátových mikrofonů Sennheiser s možností nastavení přenosové frekvence. Toto se nakonec ukázalo jako velice správná volba.
Splnili jsme i požadavek na možnost připojení zdrojů obrazu z předních řad účastníků. Vyřešila to integrace řady přípojných míst (podlahových krabic), která jsou připojena do distribučního systému Extron, jenž zajišťuje správné propojení veškerých signálových cest.

VYBAVENÍ:

  • 2 x Supernova (254 cm)
  • Panasonic PT-D3500 E
  • Bezdrátové mikrofony Sennheiser
  • Distribuční systém Extron

 

Výběr dle roků