Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


OKsystemŘešení:
Rozšíření sídla společnosti OKsystem. Vytvoření variabilních prostor pro různé počty lidí.
Realizace: 2007
Dodavatel: AV MEDIA, a.s.

ZADÁNÍ:
Vybavení konferenčního sálu administrativní budovy pro 300 osob audiovizuální technikou. Požadavkem byl vysoký standard  - v případě projektorů vysoký světelný výkon a formát obrazu 16:10.

ŘEŠENÍ:
Sál lze v případě potřeby rozdělit mobilní příčkou na dva menší. V hlavním sále jsou tři velké projekce a ve druhém sále projekce pouze jediná, která je otočena o 90 stupňů oproti projekcím v hlavním sále. Než otevřete dveře sálu z prostoru recepce společnosti, přivítá vás nad nimi plazmový displej, na kterém zjistíte, co se právě v sále děje a nevstoupíte tak v nevhodný okamžik.

Dále jsou v budově 4 počítačové učebny, zasedací místnosti, počítačové sály a další technologické prostory. Parametry instalovaného technologického a komunikačního vybavení měly být vyšší, než je obvyklé v běžných developerských projektech a svojí rezervou zaručují nepřerušovaný chod informačních systémů.

Požadavek na vysoký standard projektorů byl splněn širokoúhlými projektory Panasonic (3 x Panasonic PT-DW5100 a 1 x vysoce výkonný Panasonic PT-DW10000). Většina techniky, která je umístěna v sálech a učebnách je stacionární s pevným nastavením, resp. s dálkovým ovládáním podle požadavků akce či prezentace.

S ohledem na to, že zástupci společnosti OKsystem již dopředu věděli, že velký sál budou používat i jako kinosál, bylo nezbytné kvalitní obrazovou projekci doplnit i vícekanálovým zvukem. Proto je celá místnost osazena výbornou reprosoustavou D.A.S. řady RF, kterou doplňuje baterie 8 zesilovačů Crown XTi. Protože každý řečník musí být i dobře slyšet, nezapomnělo se ani na bezdrátové mikrofony Sennheiser EW300, které umožňují volný pohyb nejen u místa přednášejícího, ale i po celém sále. Občas je důležité mít zachycené nejlepší či nejdůležitější chvilky prezentace, a proto je zde nainstalován systém pro zálohování obrazu i zvuku, což v sále poznáte díky kamerám, které snímají jak vystupujícího, tak i posluchače. Dalším požadavkem bylo jednoduché, uživatelsky přívětivé a intuitivní ovládání, čemuž vyhovuje instalovaný řídicí systém CUE. Dva dotykové přenosné WiFi panely s přednastavenými scénáři (tlačítky) např. pro kino či školení zajistí správné nastavení všech prvků techniky na jediný dotek prezentátora. Pro větší pohodlí přednášejících slouží i interaktivní dotykový panel SMART Sympodium. Po celém sále rozmístěno 12 elegantně zakrytých podlahových krabic s přípojnými místy pro zvuk, LAN, VGA či DVI signál.

Výběr dle roků