Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


Divadlo Na ZábradlíŘešení:
Audiovizuální technika v Divadle Na zábradlí
Realizace: 2005
Dodavatel: AV MEDIA, a.s.

 

ZADÁNÍ:
Žijeme v době vizuálních show, megakoncertů a televizních estrád. Proto i to nejlepší kulturní zařízení musí hledat nové cesty k přilákání většího počtu diváků. Zajímavým řešením je použít audiovizuální techniku.

ŘEŠENÍ:

Jednomu z dlouhodobě nejlepších divadelních souborů v matičce Praze, Divadlu Na zábradlí, slouží od letošního února výkonný projektor Panasonic PT-D5500. Stal se ihned důležitým aktérem nové hry Davida Radoka „Popis jednoho zápasu“, jež měla premiéru 13. 3. 2005. Scénář vznikl na základě textů Franze Kafky a mezi představiteli jednotlivých postav naleznete stálice této divadelní scény, jakými jsou Bohumil Klepl, Jiří Ornest či Pavel Liška, kterým Panasonic PT-D5500 zdatně sekunduje.
 
Projektor promítá obraz z minimálního prostoru v zákulisí, a proto musel být osazen speciálním širokoúhlým objektivem. Obraz je promítán na zadněprojekční plochu přímo ve směru do hlediště. Divák tak má pocit, že herci přichází rovnou z promítaného obrazu či do něj odchází. Atmosféra vyvolaná tímto autorským záměrem je uchvacující. Projektor však postupně nalezne uplatnění i v dalších chystaných hrách Divadla Na zábradlí, neboť byl doplněn i optimálním dlouhým objektivem, který umožňuje promítat přímo na kulisy z po-ličky na čelní stěně balkonu. Pokud bude divadlo hostovat, může projektor i s příslušenstvím bez obav převážet v přepravním boxu. Přijďte se i vy podívat na novou hvězdu Divadla Na zábradlí – Panasonic PT-D5500!
 

 

Výběr dle roků