Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


T-Mobile Czech Republic, a. s.

 

Řešení: Centrální dohledové centrum s 24hodinovým provozem. Zobrazení provozu telekomunikační sítě GSM.

Realizace: 2004

Dodavatel: Nowatron Elektronik, spol. s r. o.

 

Dohledové centrum Barco pro T-Mobile

V sídle mobilního operátora T-Mobile, který v dubnu 2004 registroval 4 miliony zákazníků, bylo vybudováno dohledové centrum s 24hodinovým nepřetržitým provozem. T-Mobile dal přednost velkoplošnému zobrazení, neboli projekčnímu systému pro dispečerský sál od belgického výrobce Barco. Pozici výhradního dodavatele technologií Barco pro český a slovenský trh zaujímá firma Nowatron Elektronik, spol. s r. o.

 

Popis instalace

Projekční systém společnosti T-Mobile Czech Republic, a.s. se skládá z 20 projekčních modulů Barco mDG50 (DLP technologie) sestavených do konfigurace 2 řady x 10 sloupců. Celkové rozměry čelní plochy projekční stěny činí 10 000 x 1 500 mm (š x v).

Na dispečerské stěně Barco se zobrazují data jak z řídicího systému tak z vnějších RGB a video vstupů. Použití velkoplošného projekčního systému umožňuje zobrazení většího množství komplexnějších informací o stavu telekomunikační sítě v reálném čase, což přispívá k zvýšení operativnosti, spolehlivosti a bezpečnosti celé telekomunikační soustavy.

Matice projekčních modulů Barco OverView mDG50-GL na sebe plynule navazují a vytvářejí jeden souvislý obraz, na němž se zobrazují požadovaná data z řídicího systému T-Mobile + vnější video a RGB signály. Jednotlivé projekční moduly, využívající pro zobrazení DLP technologii, jsou ovládány z výkonného grafického kontroléru Barco ARGUS. Tento grafický kontrolér obsahuje jednu vstupní síťovou Ethernet kartu a deset výstupních grafických karet, z nichž každá ovládá dva projekční moduly. Síťová karta Ethernet 100Mbps umožňují připojení řídicího systému k projekční stěně. Současně je do počítače ARGUS zasunuta jedna vstupní video karta – „QUAD video card “ umožňující současné zobrazení až čtyř video signálů v „oknech“ a to kdekoliv na ploše projekční stěny. Dále se v grafickém generátoru ARGUS nachází dvě RGB karty, díky nimž lze zobrazit čtyři vnější signály RGB opět v jakémkoliv místě na ploše projekční stěny. Svou jedinečnou konstrukcí poskytuje grafický kontrolér Barco ARGUS možnost rozšiřitelnosti v budoucnu jak co se týče počtu projekčních modulů tak vnějších video a RGB signálů.

 

Popis: Centrální dohledové centrum s 24hodinovým provozem. Zobrazení provozu telekomunikační sítě GSM.

Vybavení: Projektory Barco Overview mDG50 (12x)

Forma dodávky: Kompletní instalace.

 

Výběr dle roků