Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


Městská policie hl. města Prahy


Řešení: 
Rekonstrukce Centrálního operačního střediska Městské policie hl. města Prahy v Korunní ulici

Realizace: 2007

Dodavatel: AV MEDIA, a.s.


Zadání:

Požadavkem bylo bylo začlenění monitorovacího pracoviště do operačního střediska tak, aby se stalo jeho operačně a technicky integrovanou součástí a zlepšily se podmínky využitelnosti údajů získávaných z MKS.
 
Řešení:
Celé středisko bylo vybaveno novým technologickým nábytkem. Bylo zřízeno 6 monitorovacích pracovišť MKS, přičemž služby MKS jsou k dispozici nejen obsluze MKS, ale i operačním pracovníkům Městské policie hl. m. Prahy.
 
Přehledná projekční stěna Na monitorovacím pracovišti MKS byla použita grafická projekční stěna, která umožňuje zobrazit více obrazů z kamer a současně v případě potřeby i zobrazit detaily a další potřebné údaje. Jedná se o grafickou projekční stěnu Planar v konfiguraci 4 x 2 moduly ID Cube 50 se systémem automatické výměny lamp, který velmi zjednodušuje údržbu.
 
Na monitorovací pracoviště COS MP HMP je v současné době připojeno 401 kamer MKS, z toho 321 kamer Bezpečnostního kamerového systému, 40 kamer Dopravního podniku a 40 kamer Technické správy komunikací. O přepínání a zobrazování různých signálů v různých „oknech“ projekční stěny se stará obrazový procesor připojený do sítě MKS.
 
Dále byla zvýšena kapacita záznamu obrazu z kamer – obraz lze ze všech kamer ukládat minimálně na dobu 25 dní při 5 snímcích za vteřinu. Ač se to zdá jako nepodstatný detail, jedná se o neuvěřitelné množství dat, které však umožní například zpětné dohledání události nahlašované občanem, která se stala téměř před jedním měsícem.
 
Vybavení:
  • grafická projekční stěna Planar v konfiguraci 4x2 moduly ID Cube 50
  • 401 kamer
  • obrazový procesor

 

Výběr dle roků