Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


GEMO Olomouc, s.r.o.

Řešení: vybavení moderní budovy společnosti audiovizuální technikou včetně řídicího systému
Realizace: prosinec 2004
Dodavatel: AV MEDIA, s.r.o.

ZADÁNÍ:
S jednacími místnostmi vybavenými AV technikou se setkáváme u všech úspěšných firem. Ovšem s úspěšností firmy roste požadavek na určitý luxus jak prezentačních, tak společenských prostor firmy. Tento pomyslný luxus není dán jen úrovní použitých přístrojů při vybavení, ale i  čistotou architektonického zpracování prostoru do posledních detailů a eliminací starostí s ovládáním a obsluhou. Takové byly i požadavky úspěšné stavební firmy GEMO Olomouc.
 
ŘEŠENÍ:
Audiovizuální technika nemusí vůbec narušovat architektonickou čistotu interiéru. Dokonce i takový prvek jako datový projektor lze citlivě zakomponovat do interiéru. A při kvalitně  provedené instalaci se může stát dokonce jeho ozdobou. Třeba v zasedací místnosti top managementu dotváří jedinečnost instalace nerezový rámeček výklopné odrazové plochy.
 


Detail uchycení projektoru

V těchto luxusních prostorách se klade důraz na provedení připojení každého kabelu. Například u dotykového panelu SMART Sympodium bylo největším estetickým  problémem připojení kabelů do panelu. Toto jsme vyřešili výrobou krytu s povrchovou úpravou odpovídající povrchu Sympodia.
 


SMART Sympodium - nikde žádné kabely...

Nově vybavené centrum firmy GEMO má kompletní elektroinstalaci řízenou systémem pro ovládání budov EIB. To znamená, že všechna světla, zásuvky, klimatizace, vzduchotechnika, vytápění, docházkové a jiné systémy spolu komunikují po jednotné sběrnici EIB a jsou řízeny z jednoho technologického počítače. Tato technologie je velmi progresivní, tudíž je na ni možno napojit i systém řízení audiovizuální techniky přes CUE. Spolupráce tohoto systému se systémem řízení CUE umožní uživatelům pohodlné ovládání veškeré techniky a komponent ze zasedacích místností.
 


Obrazovka dotykového panelu CUE

Pomocí CUE na recepci se tak ovládá ozvučení chodeb, projekce na plazmě ve vestibulu a světla mající návaznost na recepci. Ve školicí místnosti mohou uživatelé pomocí CUE ovládat veškerou audiovizuální techniku, světla, venkovní i vnitřní žaluzie a spojitě klimatizaci se zobrazením aktuální teploty na displeji. V zasedací místnosti managementu je navíc, kvůli zjednodušení obsluhy, provedeno zobrazení ovládacího displeje přímo na Sympodiu. Prostřednictvím dotykového panelu CUE v kanceláři generálního ředitele je možné řídit zobrazení na plazmovém displeji, ozvučení kanceláře, světla v kanceláři i na chodbě, žaluzie vnitřní a venkovní clony osvětlení, klimatizaci a topení v kanceláři se zobrazením okamžité vnitřní a venkovní teploty a nově teploty výstupního vzduchu z klimatizace…

VYBAVENÍ:

  • 3 x řídicí systém CUE
  • interaktivní panel SMART Sympodium
  • 2 datové projektory EPSON EMP-7850
  • 2 x elektricky stahovatelné plátno
  • plazma 42'' Pioneer
  • plazma 50'' Sony
  • Výběr dle roků