Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


Zentiva a.s. - Zasedací místnost generálního řediteleŘešení:
stěžejní reprezentativní prostor pro jednání
Realizace: 2007
Dodavatel: AV MEDIA, a.s.

ZADÁNÍ:
Vytvořit reperezentativní prostor, který by byl vhodný  pro jednání na nejvyšší úrovni.

ŘEŠENÍ:
Pro videokonferenční jednání jsou v místnosti instalovány dvě plazmové obrazovky, přičemž jedna zobrazuje aktuálního řečníka a druhá projednávaný podklad. Účastníky konference v této zasedačce snímají dvě kamery, které umožní náhled na řečníka, nebo záběr celé skupiny. V rámci jednání umožňuje kombinace spuštěného plátna a jedné obrazovky kvalitní větší projekci a připojením notebooku je možné na druhé obrazovce zobrazit projednávaný podklad nebo promítat právě tvořený záznam z jednání. Velice nenápadně, uvnitř stropu, je umístěn projektor. Při použití se pouze odklopí víko, na němž je umístěná zrcadlová plocha, která přenáší vysílaný obraz na plátno, které je v neaktivní poloze účelně skryto za šedivou lištou, kde neruší vnímání obrazu na plazmových obrazovkách ani estetiku místnosti. Při návrhu a instalaci systému byl kladen velmi velký důraz na styl a design interiéru, a to v řadě detailů: hlavní zobrazovače jsou zakomponovány do čelní stěny místnosti, plazmové obrazovky jsou usazeny do estetického dřevěného obkladu čelní stěny, motorově stahovatelná projekční plocha je skryta v tubusu v podhledu stropu, kamera je upevněna na nerezovém držáku. Vše s cílem maximálně sjednotit design a funkčnost. Veškerá kabeláž je skryta do dřevěného obložení, přípojná místa pro notebooky jsou osazena v pracovní desce stolu. Zvuk je zachycen estetickými mikrofony spuštěnými ze stropu.
Velice nadstandardním vybavením jsou také dvě stropní kamery Wolfvision EYE 10 a EYE 12 instalované ve speciální konstrukci stropu ukončené malým kruhovým otvorem pro objektiv kamery. Toto zařízení v sobě spojuje výhody stolního vizualizéru pro zobrazování dokumentů a 3D předmětů s výhodou, že se neztrácí čas přípravou zařízení a nezabírá se místo na stole. Kromě zobrazování lze tuto stropní kameru použít jako doplňkovou kameru k videokonferenci.
Pokyn k přípravě místnosti se zadává prostřednictvím jednoho tlačítka na dotykovém panelu CUE. Panel je rozhraním pro ovládání celé místnosti, která se nastaví podle předem definovaných scénářů, což umožňuje velice rychle a jednoduše připravit světelné podmínky a techniku pro nadcházející situace: jednání, prezentace, videokonference. Dotykový displej součas ně slouží jako náhledový monitor PC a je tedy možné přes něj sledovat obrazy z videokonference a připojených počítačů

VYBAVENÍ:
●  plazmové monitory Panasonic s úhlopříčkou 65" (165 cm)
● videokonference Tandberg MPX 3 000 s multipoint využitím
● videokamery Sony
● do sníženého stropu zapuštěný zrcadlový set s projektorem umístěným uvnitř stropu
● řídicí systém CUE
● distribuce Extron
● přípojná místa AH Meyer
● stropní vizualizéry Wolfvision EYE 10, 12
● ovládací panel TOUCHCUE - XLV99 (15")

Výběr dle roků