Reference

Ostatní reference zvolené podkategorie


Microsoft

Řešení: modernizace konferenčních a zasedacích místností solečnosti Microsoft.
Realizace: 2006
Dodavatel: AV MEDIA, a.s.

ŘEŠENÍ:

Vedle malých místností pro komorní jednání má Microsoft k dispozici i velkou prezentační místnost či sál. Řešení je velice praktické: v případě potřeby se zvětší kapacita propojením dvou, případně dokonce až tří sousedících místností, které jsou navzájem odděleny pojízdnou zástěnou. Každá z místností má vlastní datový projektor, projekční plátno i ozvučení pro samostatný provoz. Specialitou je však velké plátno „navíc“ na boku menší z místností, zabudované v podhledu a spouštěné v případě režimu spojených místností. Je velké tak, aby viděli všichni i z poslední řady propojených místností. Tomu je podřízen i projektor, který má možnost regulovat z dálkového ovládání velikost obrazu. V případě samostatné místnosti je obraz optimalizován na „místní“ plátno a při použití spojených místností na větší plátno. V zadní ze spojených místností je pak možné využít místní projekci jako doplňkovou, zobrazující stejný obsah současně s plátnem hlavním. Důležitou součástí provozu těchto místností je jejich ozvučení. Systém je řešen prostřednictvím ozvučení jednotlivých zón, které lze samozřejmě ovládat, a nechybí ani možnost použití bezdrátových mikrofonů. Součástí ovládané techniky jsou rovněž světla a žaluzie. Ovládání je vyřešeno řídicím systémem. V každé místnosti je dotykový barevný displej CUE. Pokud jsou místnosti odděleny, řídíte techniku v každé místnosti na vlastním panelu. V případě propojení místností máte možnost ovládat veškerou techniku prostřednictvím jediného panelu CUE ve větší místnosti.

 

Funkčnost a příjemné jednací prostředí – to jsou spojené atributy zasedací místnosti generálního ředitele. Funkčnost zabezpečuje především řídicí systém CUE, z jehož barevného dotykového displeje lze ovládat světla, žaluzie, ozvučení, projekční techniku a další. Projekce je tu řešena netradičně, ale designově zdařile, nástěnným 3M Wall Displayem. Vedle běžného promítání umožňuje na interaktivní ploše pořizovat poznámky, pracovat společně nad dokumenty, vytvářet myšlenkové mapy… Řešení neruší celkovou estetiku prostoru, neboť projektor na rameni se motorově vysune jen tehdy, když je ho třeba. Dobrému dojmu z místnosti pomáhají rovněž přípojná místa zabudovaná v jednacím stole, která „uklidila“ potřebnou kabeláž, aby nerušila. A pohodu v místnosti dokáže podpořit i prostorový zvuk ze sedmikanálového receiveru a subtilních satelitních reproduktorů kolem.

Nedávno byla dokončena dokonce speciální audiokonferenční místnost. Důraz je tu kladen na velmi dobrou srozumitelnost při velkém počtu účastníků konference na jedné straně. Místnost proto byla vybavena speciálním systémem, který řídí sedm zvláštních stropních mikrofonů nainstalovaných podle dispozice jednacího stolu a k zajištění audiokonference se používá nejvyšší řada systému Polycom. Ta umí přenášet zvuk po obvyklých telefonních linkách, ale vytvořením vlastního digitálního kanálu poskytuje výrazně vyšší kvalitu zvuku, než na jakou jsme běžně zvyklí. Kvalitní digitální přenos, kvalitní odposlech, automatická priorita mikrofonu řečníka a vysoká eliminace šumů tak v praxi znamená zejména efektivnější komunikaci na velké vzdálenosti.

U společností typu Microsoft je nezřídka třeba oslovit najednou větší počet klientů, spolupracovníků nebo i vlastních zaměstnanců. Microsoft vyčlenil prostor v přízemí, který má vlastní sociální zázemí, včetně prostoru pro občerstvení, a vybavil jej jako velký „přednáškový“ sál s kapacitou až 100 osob. Je to prostor, kterým je Microsoft „blíž veřejnosti“. Sezení lze upravovat do dispozic podle potřeby, čelu místnosti vévodí velká projekce. K dispozici je ozvučení s bezdrátovými mikrofony. Vše, a to včetně žaluzií a osvětlení, je opět řízeno systémem CUE. V místnosti je připravena kabeláž tak, aby bylo možné přesunout režii do zadních prostor sálu, případně využít tlumočnický systém.

  

Reprezentativní vzhled je důležitý nejen pro samotné jednací místnosti, ale i pro ostatní prostory společnosti. Důležitý je první dojem, který si návštěvník vytváří už při vstupu do budovy. Proto je důležité myslet i na odpovídající vybavení recepce. V tomto případě navozuje příjemnou atmosféru optimistická kombinace barev a elegantní plazmová obrazovka s úhlopříčkou 106 cm a příslušným audiovizuálním vybavením pro prezentace z videopřehrávače, DVD přehrávače a samozřejmě počítače.

 

Výběr dle roků