Novinky

Nové funkce ClickSharu pro iPad a iPhone

Společnost Barco rozšířila prezentační systém ClickShare o podporu produktů Apple – iPad a iPhone. ClickShare dokáže připojovat a zobrazovat nejen výstup z PC, ale i z těchto mobilních zařízení, které se dnes těší velké oblibě.

Existují tři způsoby jak se připojit a jak prezentovat. Nejzajímavější z nich je ClickShare Link, který umožňuje plnohodnotné připojení. Jde o volitelný hardware, který se spojí s centrálou ClickShare a k němuž se mohou uživatelé připojit drátově, nebo bezdrátově. Připojení probíhá bez nastavování, to znamená, že se automaticky detekuje a nastaví optimální rozlišení a velikost obrazu, takže nedochází k jeho deformaci. Systém navíc podporuje zobrazení děleného obrazu na displeji či projektoru z iPadu / iPhone a současně až ze 3 dalších počítačů. Pokud postačí kabelové připojení, tak se iPad nebo iPhone pouze propojí HDMI kabelem se zařízením ClickShare Link bez jakéhokoliv dalšího nastavování.
V případě bezdrátového připojení je potřeba ke ClickShare Link připojit ještě Apple TV, což je malá krabička, která poskytne bezdrátovou komunikaci a to opět bez nastavování, jen se v iPadu / iPhone povolí funkce AirPlay.

Třetí variantou je ClickShare app, která nevyžaduje pořizování ClickShare Linku ani jiného příslušenství. Přes App Store se zdarma stáhne aplikace do iPadu či iPhone, která zajistí bezdrátovou komunikaci s ClickSharem. Tato aplikace má však zásadní omezení, a to že umožňuje pouze přenos statických obrázků a dokumentů.

Společnost Barco poprvé představila nové funkce ClickSharu na veletrhu ISE 2013 v Amsterdamu, kde se setkaly s velmi pozitivním přijetím.
Vývoj ClickSharu neustále pokračuje a v létě 2013 bude dostupný další upgrade, který rozšíří funkcionalitu systému.Datum: 20.6.2013

Ostatní novinky