Novinky

JBL PRX600 aktivní reproboxy

Spojením tradiční kvality zvuku JBL, výkonových zesilovačů Crown a procesorů dbx dalo vzniknout zdařilému produktu pro profesionální ozvučování.

 

JBL PRX600 aktivní reproboxy

JBL PRX600 série kompaktních reproboxů představuje revoluční krok v efektivním využití výkonu zesilovače v aktivních reprosystémech. Hudebníci a mobilní DJové s vlastním ozvučením dobře vědí, jaké to je neustále stěhovat, stavět a zase rozebírat PA systém. Jejich poptávka směřuje právem na systém, který bude dostatečně kompaktní pro pohodlný transport a nebude vyžadovat manipulaci bez asistence dalších osob a zároveň umožní co možná nejjednodušší zprovoznění v co nejkratším možném čase. Být si svým vlastním zvukařem vyžaduje skutečně bezproblémový ozvučovací systém, který je maximálně spolehlivý a dává předvídatelné výsledky, abyste se mohli soustředit hlavně na své vystoupení. Stejně tak instalační firmy chtějí, aby reprosystémy vyžadovaly co nejjednodušší způsob instalace ale zároveň co nejflexibilnější.

Nová JBL PRX600 série přináší uživatelům všechny tyto požadavky splněné. U nových boxů je například typická nižší hmotnost oproti starší řadě JBL PRX500. Šest různých modelů PRX600 série zahrnuje dva pódiové monitory 12" a 15", dva 18" subwoofery, jeden dvoupásmový PA box se dvěma 15“ reproduktory a 1,5“ výškovou hornou a jeden třípásmový PA box, osazený 15“ basovým  6.5“ středovým reproduktorem a 1“ hornou. Boxy jsou osazeny basovými reproduktory JBL s neodymiovými magnety a dvojitou cívkou, které vycházejí z patentované technologie Differential Drive™ a dále VGC™ (Vented Gap Cooled) a výškovými neodymiovými drivery. Vysoké frekvence jsou zpracovány výškovými reproduktory s patentovanou technologií s 1,5 " prstencovou polymerovou membránou a neodymiovým magnetickým obvodem.

Použití polymeru u výškových driverů JBL přispívá ke snížení zkreslení více, než je tomu u podobně velkých titanových měničů. Neodymiový magnetický obvod snižuje hmotnost i rozměry celého reproduktoru. Fázový nástavec zabezpečuje ideální přizpůsobení k zvukovodu. Výsledkem je přesný zvuk a krištálově čisté výšky. Technologie basových reproduktorů Diferential Drive™ - patentovaná technologie osvědčená v produktech JBL TOUR umožňuje reproduktorům vysoký výkon a nízké zkreslení, to vše v odlehčeném provedení. Takže další úspora hmotnosti reproboxu. Díky neodymiovému magnetu umístěnému v dvojitém magnetickém obvodě s duální cívkou není nutné použít pólové nástavce z oceli, které jsou těžké. K dalšímu snížení váhy přispívá slitinový chladič, integrovaný do reproduktorového šasi.

Aktivní systém JBL PRX600 využívá značek Crown a dbx - boxy jsou vybaveny integrovanými zesilovači Crown třídy D s pasivním chlazením, které zajistí vysoký výkon, nízké zkreslení a boxu zabezpečí nízkou hmotnost v optimálním poměru výkon/váha. Modul zesilovače Crown obsahuje obvod limitéru dbx Type IV™ k úpravě vstupního signálu. Výkon a zvuk boxu je dále optimalizovaný pomocí sofistikovaného integrovaného DSP, který podporuje funkce ekvalizéru, crossoveru a speaker management procesoru včetně veškerých možných ochran zesilovače.

JBL PRX600 series mají odolnou konstrukci - boxy jsou vyrobené z kombinace 25 mm a 18 mm odlehčené topolové překližky. Všechny boxy mají produkty JBL TOUR prověřenou povrchovou úpravu DuraFlex™  Ocelové mřížky jsou vyrobeny z ušlechtilých ocelí tříd 14 a 16 a jsou odolné vůči promáčknutí. Madla jsou kůli větší odolnosti  a pevnosti vyrobeny z polyamidu doplněného strukturou skelných vláken. Boxy JBL PRX600 series jsou vybaveny velkým množstvím závěsných bodů. Všechny tyto body (M10) jsou vyrobeny z jakostní oceli třídy 16 a každý je testovaný na zátěž 450 kg. Stejně tak užitečné je duální hnízdo pro umístění boxů na stativ. Boxy jsou na zadním panelu s konektory vybaveny vstupnými konektormi typu "Combo" (XLR/JACK) a výstupnými konektory pro propojení více boxů. Dále je zde potenciometr nastavení vstupní citlivosti a přepínač funkce DSP. Dva LED indikátory slouží k indikaci vstupního signálu a indikaci přetížení. Modely subwooferů PRX618S a PRX618S-XLF disponují dvojicí vstupních konektorů "Combo" a dvojicí výstupních konektorů. Na výstupní konektory subwooferů je možné přivést buď přímý signál nebo zpracovaný signál z HP filtrů, který použijeme k napájení satelitů.

Série boxů JBL PRX600 je moderní a kvalitní přenosné PA, které je díky integrovaným výkonovým modulům zesilovačů Crown Class-D spolu s čipem DSP včetně dbx limitéru Type IV™ a také značným počtem úchytných bodů k zavěšení skutečně v každém z ohledu flexibilní. Je ideálním řešením pro malé ozvučovací firmy, mobilní DJe a lokální hudební skupiny, ale také pro školy, prezentační místnosti, hotely a další místa, která využívají PA systémy. Pokud potřebujete PA systém, který je stejně tak jednoduše přenosný a skladovatelný, jako se snadno instaluje a používá, bude určitě JBL PRX600 vaší nejlepší volbou.

Detailní informace o nových reprosystémech JBL naleznete na stránkách http://www.jblpro.com.

 

 

 

Autorizovaný distributor pro ČR:
AudioMaster CZ s.r.o.
Ocelářská 937/39
190 00 Praha 9
tel.: 800 131 134
fax: 226 011 135
info@audiomaster.cz
www.audiomaster.czDatum: 6.9.2010

Ostatní novinky