Novinky

SpeakerCraft – revoluční A/V distribuční a kontrolní systémSpeakerCraft – na míru šitý zvuk v elegantním a nenápadném designu a revoluční A/V distribuční a kontrolní systém.

Společnost SpeakerCraft – vynálezce a  vedoucí novátor v oblasti zakázkové výroby do stěny vestavěných reproduktorů, je světově největším dodavatelem na zakázku vyráběných vestavných audio a video zařízení určených pro komerční i domácí využití.
Jako OEM výrobce slouží některým z největších výrobců reproduktorů na celosvětovém trhu.


Plné multi-room audio: SpeakerCraft také dodává stovky dalších zařízení, která napomáhají vašemu multi-room zvukovému systému stát se skutečností, například multi-room distribuční zesilovače či celou řadu zakázkově vyráběného vestavného příslušenství, které umožňuje vše spojit do jednoho kompaktního celku.Některé ze zmíněných inovací odstranily jakékoli obavy týkající se reproduktorů vestavěných do stěny či stropu:

·          Vynalezli do stěny vestavěné reproduktory, které jsou zarovnané s úrovní stěny.

·          Jako první na světě nabídli celoživotní záruku na zakázkově vyráběné a instalované reproduktory.

·          Byli první, kdo vytvořil systém uchycení, který nevyžaduje samostatný držák.

·          Vyvinuli AcoustiCell, první umělý tlumič zvuku pro reproduktory vestavěné do stěny.

·          Vynalezli metodu WavePlane™, zvukově propustnou ozvučnici, která v koaxiálním stropním reproduktoru izoluje reproduktor pro vysokofrekvenční tóny (tzv. tweeter) od reproduktoru pro hluboké tóny (tzv. woofer), díky čemuž je dosahováno mnohem lepšího vysokofrekvenčního rozptylu a věrnosti zvuku.

·          Vyvinuli první protipožární kryt určený pro reproduktory vestavěné do stěny.

·          Vyrobili první otočný tweeter k zacílení vysokých frekvencí přesně do místa poslechu.

·          Přišli s technologií AIM, která dovoluje stropnímu reproduktoru kompletně se otáčet v kulové objímce a přitom stále zůstávat zarovnaný se stropem. Stejnou otočnou technologii převedli do mnoha do stěny vestavěných reproduktorů, což poskytuje větší flexibilitu při instalaci a vylepšený zvukový výkon.

·          Vytvořili TIME, první vestavné reproduktory, které vyjíždějí ze stropu a automaticky se otočí do předem naprogramované pozice.

·          Vyvinuli produkt MODE (Music On Demand Experience), který je mimo jiné prvním zařízením, které dovoluje uživateli naprosto integrovat přehrávač Apple iPod® do komplexního domácího hudebního systému a například zobrazovat informace o písních v různých místnostech v rámci domácnosti.

Jednou z posledních novinek SpeakerCraftu je audio/video distribuční a kontrolní systém s názvem Nirv přinášející několik inovací, díky nimž mnoho jiných systémů, dostupných v současnosti na trhu, okamžitě zastará.

„Díky tomu, že jsme mohli výrobek navrhovat takříkajíc od základů, jsme získali neuvěřitelnou svobodu. Nebyli jsme totiž omezováni parametry existujícího systému,“
uvádí Jason Craze, ředitel divize elektronického vývoje společnosti SpeakerCraft, který tomuto projektu velel. „Chtěli jsme, aby byl nový systém výkonný, flexibilní, snadno programovatelný a aby přinesl kvalitu zvuku a obrazu, která převyšuje vše, co bylo doposud na trhu dostupné. Náš tým zabodoval ve všech těchto aspektech.“

Díky modulárnímu designu, který dostal přednost před konceptem s mohutným centrálním rozbočovačem, může prodejce zakoupit pouze ty části, které potřebuje pro konkrétní, jím navržený systém. Následný upgrade či celkové rozšiřování systému je velmi snadné. On-screen programovaní systému je jednoduché a naprosto intuitivní, takže ho může téměř kdokoli z projektového týmu lehce realizovat i v terénu.

Veškeré signály, ať již mediální, datové, řídicí nebo komunikační, jsou distribuovány prostřednictvím jediného CAT5 kabelu, díky čemuž je instalace kabeláže jednoduchá a zároveň velice úsporná. Kromě standardní distribuce A/V signálu má systém integrovánu podporu prostorového zvuku ve formátu Theatre a podporuje funkce home automation či page/intercom, to vše v jediném, snadno ovladatelném balení.

„Je to první systém svého druhu, který uživateli umožňuje zažít přesně takový zážitek, jaký chce, namísto toho, aby pouze následoval scénář, přednastavený možnostmi vybavení,“ uvádí Jeremy Burkhardt, prezident společnosti SpeakerCrafts. „Uživatel má skutečnou kontrolu nejen nad složením systému, ale i nad jeho ovládáním. To probíhá buď prostřednictvím klávesnice na dotykovém panelu anebo skrze grafické uživatelské rozhraní na obrazovce. Dálkové ovládání pak zcela usnadňuje ovládání tohoto komplexního zařízení. Abyste naplno pochopili, o jak přelomový produkt se jedná, musíte ho na vlastní kůži vyzkoušet.“


Společnost SpeakerCraft, která byla založena v roce 1976, se již více než deset let věnuje návrhům a vývoji vlastních reproduktorů. V průběhu let se stala hlavním OEM výrobcem vestavných reproduktorů pro mnoho známých značek. Její vlastní modelová řada v současné době disponuje širokou nabídkou reproduktorů a elektroniky, jejichž kvalitu zaručují dlouholeté zkušenosti společnosti s jejich výrobou a také její intenzivní spolupráce s autorizovanými prodejci.
______________________________

Autorizovaný distributor pro ČR:
Audiopro s.r.o.
Lužná 591
160 00  Praha 6
tel.: 257 011 177
fax: 257 011 170
info@audiopro.cz
www.audiopro.cz

 Datum: 7.7.2010

Ostatní novinky