Novinky

Novinky JBL pro instalace

Americký výrobce reprosystémů JBL Professional uvedl na trh několik nových řad reprosystémů, určených pro instalace.

 

JBL AE series má nové subwoofery

Basů není nikdy dost, to zná ostatně každý zvukař, jak trpí zvuk, když se mu nedostává kvalitních basových spodků. Pro pevné instalace JBL Professional uvádí novou řadu subwooferů AE série, která obsahuje pět zcela nových modelů subwooferů – patří mezi ně klasické 12“ ASB6112, 15“ ASB6115 a 18“ ASB7118 basové reproboxy plus dále dvojité 15“ reproboxy ASB6125 a navíc ještě dvojitý 18“ reprobox ASB7128, který zvládne v pohodě akustický tlak až 141 dB v kmitočtovém pásmu 25 Hz - 1 kHz (± 3 dB).  Reproduktory JBL používají progresivní technologie Differential Drive®  a Vented Gap Cooling™. Nové subwoofery JBL AE Series jsou určeny výhradně pro pevné instalace; jsou totiž součástí rozsahlé produktové řady Application Engineered.

 

JBL CRV – nové instalační kompaktní reproboxy

Dalším přírůstkem do rodiny JBL jsou instalační reproboxy populární série JBL Control®, určené pro pevné instalace i do venkovního prostředí (IP-34), s unikátním designem. Boxy s typovým označením CRV jsou 4 Ohmové ale jsou také vybaveny převodními transformátory pro nízkovoltové rozvody 70/100 V. Díky své konstrukci se výborně hodí tam, kde potřebujete ozvučit co nejširší plochu (např. pro montáž na sloupy - 4 CRV na továrním držáku JBL PMB pokryjí horizontálně 360°). Reproboxy se slušným akustickým tlakem (max. SPL @ 1m až  114 dB) při udávaném výkonu 150W (program) váží jen 3,2 kg  a vyrábí se v černém i bílém provedení. Uplatnění naleznou především v restauracích, barech, hotelích, nákupních galériích a dalších komerčních prostorách.

Na dalším obrázku je uvedena celá škála možností instalace reproboxů JBL CRV series s různým prostorovým řešením jejich umístění (v závislosti na požadavcích ozvučení konkrétního prostoru).

 

JBL CBT série jako sloupové reprosystémy

Americká firma JBL představuje novou sérii reproboxů, určenou pro pevné instalace. Sloupové boxy vycházející z principu technologie line array se vyznačují konstantním úhlem směrování (Constant Beamwidth Technology™), vysokým akustickým tlakem (až 136 dB) a moderním designem. Vyrábějí se ve čtyřech výkonnostních verzích od 150 W do 1000 W, dva modely CBT 50LA a CBT 100LA jsou určeny i pro nízkovoltové rozvody 70/100 V. Model CBT 70J je konstrukčně řešen coby koaxiální line array, osazený šestnácti 1" výškovými reproduktory a  čtyřmi  5" woofery. Tomuto modelu je určen k rozšíření subwoofer CBT 70JE. Všechny reproboxy řady CBT jsou vyráběny v barevném provedení černém i bílém. Uplatnění naleznou v přednáškových sálech, tématikcýh zábavních parcích, ale také při ozvučení interiérů kostelů a kulturních památek.

Detailní informace o nových reprosystémech JBL naleznete na stránkách http://www.jblpro.com.

 

Autorizovaný distributor pro ČR:
AudioMaster CZ s.r.o.
Ocelářská 937/39
190 00 Praha 9
tel.: 800 131 134
fax: 226 011 135
info@audiomaster.cz
www.audiomaster.czDatum: 17.3.2010

Ostatní novinky