Novinky

Crown Macro-Tech™ i SeriesNovou řadu zesilovačů firmy Crown s označením Macro-Tech™ i Series lze bez velkého přehánění nazvat návratem legendy. Právě původní řada zesilovačů Macro-Tech™ byla často označovaná za nejlépe hrající zesilovač své třídy, přestože zesilovač spatřil světlo světa bezmála před 20 lety. V poslední době nebylo možné z důvodu absence plnění ROHS (splnění této direktivy je základní podmínkou pro dovoz a prodej zboží v zemích EU) v našich zeměpisných šířkách nabídnout zvukařské obci kvalitu Macro-Tech™ koncepce.

Výrobce, vědom si této situace, zareagoval a situace se změnila. My vám nyní můžeme představit novou legendu s názvem Crown Macro-Tech™ i Series využívající patentovaný obvod Class-I, který umožňuje dosáhnout maximálního výstupního a zvukově prvotřídního výkonu při minimální váze zesilovače. Zesilovače jsou dostupné ve třech modelech, které se v podstatě liší jen výstupním výkonem a cenově se nalézají pod sérií Crown I-Tech™.

Když se podíváme na zesilovač podrobněji, na předním panelu je vypínač ON/OFF; otočné potenciometry pro ovládání hlasitosti (31 samostatných kroků pro nastavení), které lze současně použít jako tlačítka „press-and hold mute“, indikátor stavu zesilovače, indikátory vstupního signálu a indikátor datového přenosu protokolu HiQnet. Dále je zde indikátor Bridge módu a segmentový LED indikátor stavu vybuzení, „Mute“ módu event. pozice ovladače hlasitosti). Plná kontrola stavu zesilovače resp. stavu jeho jednotlivých parametrů je rovněž přístupná pomocí System Architect protokolu HiQnet™. Tuto možnost pak využijí především sofistikovaní uživatelé, pro které je implementace počítačových aplikací každodenním standardem.

Na zadním panelu jsou umístěny 2 konektory pro vstupy (XLR female Neutrik), 2 konektory pro výstupy (Speakon female Neutrik), 2 konektory pro výstup (v provedení reproduktorových terminálů), 1 ethernetový konektor ( RJ-45 Neutrik Ethercon), 2 konektory pro signálové propojení zesilovače v řadě tzv. Link/Out (XLR male Neutrik), přepínač módů Bridge/Stereo/Input Y, tlačítko Reset, přepínač vstupní citlivosti zesilovače (1,4V / 32 dB / 26 dB), indikátory stavu zesilovače a stavu datového přenosu.

Pomocí softwaru HiQnet System Architect™, který zákazník získá k zesilovači zdarma, lze provést kompletní nastavení všech parametrů zesilovače, monitorovat provoz, nebo vytvořit vlastní uživatelské presety, v rámci kterých lze nastavit také uživatelská práva. K zesilovači připojíte PC s nainstalovaným softwarem HiQnet System Architect™ přes standartní rozhraní Ethernet a můžete začít konfigurovat. Nastavíte-li např. svůj uživatelský preset a pomocí softwaru jej zablokujete, nemůže vám nekvalifikovaná obsluha zasahnout do nastavení. To je velice praktické zejména pro kluby nebo velké touringové systémy k vytvoření vlastních scén.

Univerzální napájecí zdroj zesilovačů MacroTech™ i Series pracující v rozsahu 100 – 240 VAC (50/60 Hz) pak umožňuje použít zesilovač bez omezení volby napájecí sítě. Crown poskytuje na zesilovače plnou technickou podporu včetně garance záruky po dobu 3 let. Zesilovače Crown Macro-Tech™ i Series jsou od podzimu letošního roku v prodeji také u nás. Také se začali objevovat v riderech touringových firem, kde úspěšně nahrazují jiné značky.

AudioMaster CZ s.r.o.
Ocelářská 937/39
190 00 Praha 9
www.audiomaster.czDatum: 1.4.2009

Ostatní novinky